Justrite, bezpečnostní vybavení, skříně, kanystry, záchytné jímky, rec
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Rady a tipy
  3. Tipy pro skladování hořlavých
Tipy pro skladování hořlavých látek v sudech

Porozumění rizikům skladování hořlavých kapalin v 55 galonových sudech

Každý, kdo ukládá, vydává a používá hořlavé kapaliny, je citlivý na riziko požáru a zranění. Opatření týkající se bezpečnosti na pracovišti pomáhají snižovat rizika a zajišťují pohodu zaměstnanců. Při nakládání s hořlavými kapalinami vždy postupujte takto:

  • Dodržujte standardy OSHA a NFPA . 
    Odborníci vytvářejí tyto standardy na základě důkladného výzkumu a vyšetřování minulých incidentů. Dodržování těchto kódů zvyšuje úroveň bezpečnosti ve vaší organizaci. Rovněž pomáhá společnostem vyhýbat se striktním pokutám v důsledku dodržování předpisů.

  • Nakupujte pouze vysoce kvalitní a certifikované vybavení. 
    Jsou-li v sázce životy a živobytí, skutečné náklady na nebezpečné pracoviště jsou nad míru. Certifikační společnosti třetích stran, jako jsou Underwriters Laboratories Inc. (UL) a Factory Mutual Research (FM), testují zařízení, aby ověřily, zda splňuje regulační normy. Nákup zařízení s jejich souhlasem snižuje riziko selhání zařízení.

Bezpečné skladování hořlavých kapalin v 55 galonových sudech:

Použijte tlakové otvory na 55-galonových sudech

Tlakové větrání nebo bezpečnostní větrání sudu má dvě funkce: umožňuje vzduchu vstoupit do sudu během výdeje a zabraňuje vytváření vakua. Působí však také jako bezpečnostní zařízení k uvolnění tlaku ze sudu. Během ohně se obsah sudu zahřívá. Bez tlakového otvoru pro zmírnění nárůstu tlaku v sudu by to mohlo nakonec explodovat .

Spojte sud se Zemi

Pro připojení kovového sudu k zemi použijte antistatické dráty. To poskytuje cestu k tomu, aby elektrický proud vytékal z úložného sudu hořlavé kapaliny . Bez uzemnění se hromadí statická elektřina, což představuje riziko jiskry a možného požáru.

Při výdeji vázejte sudy dohromady

Statická elektřina se také hromadí mezi dvěma kovovými nádobami. Použijte antistatické dráty k vzájemnému spojení kontejnerů a vytvořte tak cestu pro tok elektrického proudu. Spojení kontejnerů společně eliminuje statickou elektřinu - takže žádné jiskry, žádný oheň!

Zajistěte kontakt kov-kov pro uzemnění a spojení

Správně připojte antistatické dráty k kovovému povrchu sudu tak, aby zuby pronikly korozí nebo povlakem. Efektivní uzemnění zaručuje pouze kontakt kov-kov.

Používejte samouzavírací kohouty

Rozptylování přichází kdykoli a během jakékoli činnosti - dokonce i při výdeji produktu z 55 galonového sudu. Použijte samouzavírací kohoutek, aby jste zabránili rozptýlení způsobenému rozlití. Tyto se automaticky vypnou, když sundáte ruku z mechanismu.

Používejte záchytné jímky

Skladujte 55 galonové bubny na záchytných jímkách, abyste zachytili případné kapky nebo netěsnosti. Umístěte stohovací mezikus pod sud, abyste zachytili případné odkapávání nebo rozlití během výdeje.

 

Justrite dodává vysoce kvalitní bezpečnostní řešení na pracoviště pro manipulaci se sudy. Jako přední výrobce bezpečnostního průmyslu jsme odhodláni chránit vaše pracovníky, vaše pracoviště a vaše konečné výsledky. 
Kontaktujte nás ještě dnes a dozvíte se více.

E-shop Justrite.cz je provozován společností SOLFOREN PLUS s.r.o. (IČ 05360161), která zastupuje výrobce Justrite Manufacturing Company, Illinois, USA. Pro další informace o našich službách, klikněte na www.solforen.cz.

SOLFOREN PLUS s.r.o.

IČO: 05360161
DIČ: CZ05360161

Adresa provozovny:
Novosady 627
768 61 Bystřice pod Hostýnem

Fakturační adresa:

Uhelná 1186/8
779 00 Olomouc

Email: prodej@solforen.cz

Číslo účtu (CZK):
115-3153110247/0100

Obchodní oddělení:

Telefon: +420 739 217 786
E-mail: prodej@solforen.cz

Servisní oddělení:

Telefon: +420 724 125 539
E-mail: servis@solforen.cz

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz