Jak ukládat plechovky
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Rady a tipy
  3. Jak ukládat plechovky

Jak ukládat plechovky s postřikem na pracovišti

Aerosolové sprejové plechovky usnadňují život. Urychlují malířské práce, nabízejí hladký povrch bez stopy štětcem nebo válečkem a umožňují malování na těžko přístupných místech. Avšak aerosolové plechovky jsou také nebezpečné. Produkt i hnací plyn jsou obvykle hořlavé. Uživatelé musí uchovávat aerosolové sprejové plechovky v bezpečnostních skříních, které je chrání před ohněm.

Kromě sprejových barev obsahují aerosolové plechovky mnoho dalších typů produktů používaných v pracovním prostředí, včetně čisticích prostředků, maziv a olejů, lepidel a dalších.

Předpisy pro skladování aerosolových a stříkacích barev

Vždy zkontrolujte bezpečnostní list (SDS) pro vaše aerosolové sprejové plechovky. Tento dokument popisuje nebezpečí chemických látek v plechovce.

OSHA 1910.106 pokrývá hořlavé kapaliny. Stanovuje limity chemického objemu pro bezpečnostní skříňku. Počet bezpečnostních skříní v každé oblasti je rovněž omezen. Vždy však zkontrolujte požadavky místních úřadů spolu s národními standardy.

Bezpečnostní skříňky Justrite pro skladování stříkacích barev

Justrite nabízí bezpečnostní skříňky speciálně pro skladování aerosolových plechovek. Vzduchová mezera mezi stěnami izoluje sprejové plechovky od žáru ohně a je vyrobena z dvojitých stěn 18 mm (1,27 mm) ze svařované oceli.

Malé množství stříkané barvy skladujte v hořlavých bezpečnostních skříních Sure-Grip® EX Benchtop . Uskladní až 24 aerosolových plechovek a používají dvě výsuvné zásuvky pro snadný přístup. Styl lavice umožňuje umístit skříňku blízko pracoviště nebo přímo na pracovní stůl.

Pro větší uživatele nástřikových barev máme bezpečnostní skříně Sure-Grip® EX nástěnná skříń má kapacitu 20 galonů. Tato skříň pojme až 168 aerosolových plechovek. 

Snižte náklady na likvidaci sprejem

Po vyčerpání zůstávají zbytky produktu a pohonná hmota ve spreji. Použité aerosolové plechovky jsou klasifikovány jako nebezpečný odpad podle zákona o ochraně a využití zdrojů (RCRA) . Náklady na likvidaci nebezpečných odpadů použitých nádob na stříkání barev rychle narůstají.

Justrite dodává Aerosolv® Aerosol Can Disposal Systems pro bezpečnou recyklaci použitých rozprašovačů. Systém Aerosolv namontovaný na standardním 55-galónovém sudu propíchne použité aerosolové plechovky. Zbytky produktu padají do bubnu k likvidaci, zatímco filtr s aktivním uhlím zachycuje těkavé organické sloučeniny (VOC). Nádoby na stříkání barev zpracované systémem Aerosolv se již nepovažují za nebezpečný odpad. Stávají se univerzálním odpadem, vhodným pro skládky nebo recyklaci.

 

E-shop Justrite.cz je provozován společností SOLFOREN PLUS s.r.o. (IČ 05360161), která zastupuje výrobce Justrite Manufacturing Company, Illinois, USA. Pro další informace o našich službách, klikněte na www.solforen.cz.

SOLFOREN PLUS s.r.o.

IČO: 05360161
DIČ: CZ05360161

Adresa provozovny:
Novosady 627
768 61 Bystřice pod Hostýnem

Fakturační adresa:

Uhelná 1186/8
779 00 Olomouc

Email: prodej@solforen.cz

Číslo účtu (CZK):
115-3153110247/0100

Obchodní oddělení:

Telefon: +420 739 217 786
E-mail: prodej@solforen.cz

Servisní oddělení:

Telefon: +420 724 125 539
E-mail: servis@solforen.cz

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz